מז"ח מונע זרימה חוזרת – שמירה על התקנות

מונעי זרימה חוזרת, מונעים מהמים לחזור ממבנה הרשת הראשית של אספקת המים.  כאשר מי השתייה עוברים את המז"ח, הם לא יכולים לחזור אל רשת האספקה משום שהשסתומים נפתחים רק לכיוון אחד וננעלים לכיון ההפוך.
המז"חים שומרים על המים נקיים ומונעים הרעלה וזיהום. באמצעותם, ניתן למנוע זיהום מים גם אם הזיהום חדר לצנרת.
ישנן כמה שיטות מורשות למניעת זרימה חוזרת: יצירת מרווח אוויר והתקנת אביזר אשר מונע מהזרימה לחזור. האביזרים הללו מיועדים לצנרת המים והם מגינים על הציבור מפני זיהום.
התקנת מונעי הזרימה החוזרת חייבת להתבצע בהתאם לחוק, לתקנות, לאישורי הבנייה ולרישיון הפעלת עסקים. כמו כן, יש לרשום אותם, לדווח ולא ניתן להתקין אותם לבד, לכן יש לפנות אל מתקינים שהוסמכו על ידי משרד הבריאות.

מונעי זרימה חוזרת – מספר סוגים בעלי רמות בטיחות שונות ומחירים שונים
השוק מכיל כמה סוגים של מונעי זרימה חוזרת – ביניהם ניתן למצוא מונע זרימה חוזרת בעל לחץ מופחת, זהו המז"ח הבטוח והיקר וביותר, לכן הוא מותקן במקומות בעלי סיכון לזיהום מים, יש אביזר שובר ואקום טעון קפיץ, מז"ח זה הינו זול יחסית ובעל רמת בטיחות בינונית, יש אביזר אל חוזר כפול (נקרא בשם חכ"כ), הוא זול יותר ופחות בטוח מאביזר שובר ואקום טעון קפיץ (ניתן להשתמש בו רק במקרים בהם אין כל חשש להרעלת המים) ויש שובר ריק אטמוספירי.
חשוב לציין כי לפי החוק, חייב כל בעל עסק, בכל בית, בעל משרד וכו' לבדוק את מונע הזרימה החוזרת פעם בשנה.
הבדיקה צריכה להתבצע על ידי בודק מוסמך.   לאחר ביצוע הבדיקה, יש לשלוח העתק אל רשויות הבריאות.
במידה והחובה לא תתבצע, עלול אותו אדם להיענש, לעבור הליכים משפטיים ולאבד את העסק שלו. יש לציין כי לפעמים יש להתקין את מונע הזרימה החוזרת בבית משותף.

אז לאיזו חברה אפשר לפנות ?

ישנן מגוון חברות אשר מציעות פתרונות לענף המים, פתרונות שמטרתן לספק לאוכלוסייה מים צלולים ונקיים, להגביר את לחץ המים, לסייע לתחום התעשייה ועוד.
מכיוון שרמת השירות משתנה בין החברות, יש לבדוק את מצב השוק, להיעזר באינטרנט, לקרוא המלצות של לקוחות, לבקש המלצות מחברים ומכרים אשר רכשו את מונעי הזרימה החוזרת ולבחור בחברה המתאימה ביותר.
במידה ותפנו אל חברת ווטר- טק, תוכלו לרכוש אביזרים מאושרים על ידי מכון התקנים הישראלי ומשרד הבריאות, תקבלו שירות מעובדים מקצועיים ומנוסים אשר סייעו למגוון לקוחות למצוא את הפתרונות היעילים ביותר, ביניהם יהיה גם הנדסאי טכנולוגיות מים מוסמך ותקבלו שירותי התקנה (התקנת מז"ח ושינוי המבנה של הצנרת, התקנת מז"ח בקוטר הדרוש ועוד), תיקון (כמו למשל תיקון מז"ח מטפטף), בדיקת מונעי זרימה חוזרת, אישור שנתי ועוד.