הידרופוניקה

 

הידרופוניקה וגידולי הידרו הם שיטה מתקדמת ואקולוגית לחקלאות מסחרית ולגידולים ביתיים. השיטה מאפשרת גידול ללא צורך בשטחי אדמה נרחבים, הגידולים אינם מזהמים או מרוקנים את הקרקע והגידול מדויק ומווסת בצורה מושלמת. כמו כן, ניצול המים אופטימאלי ולכן חסכוני, ומכיוון שמדובר בגידול ללא מצע או בגידול במצע מנותק, ניתן להמשיך לגדלו גם בשנת שמיטה. בקר הגידול ההידרופוני מדגם SIMBA של חברת ISHENCE המשווק בישראל על ידי חברת WATERTECH הוא בקר מתקדם המאפשר שליטה מרחוק ובקרה מושלמת על כל מרכיבי הגידול.

בקר גידול הידרופוני של ISHENCE דגם SIMBA

בקר הגידול ההידרופוני SIMBA מבית חברת ISHENCE, המשווק על ידי חברת WATERTECH, הוא מערכת בקרה לגידול הידרופוני המיועדת לחקלאים שהיקף הגידולים שלהם גדול, בינוני או קטן. הבקר מאפשר שליטה מרחוק על תהליך הגידול, בקרת PH ודישון אוטומטי. מערכת הבקר שולטת על כל תהליכי הגידול, לרבות שליטה על מספר משאבות, על תאורה ועל מאווררים. בנוסף לשליטה, המערכת אוגרת את הנתונים בענן לצורכי תיעוד ומעקב. בקר הגידול ההידרופוני SIMBA מספק מענה מדויק ויעיל לכל סוגי הגידול ההידרופוני.

המערכת כוללת :

  • אלקטרודת PH שליטה על ערך הגבה
  • אלקטרודת מוליכות EC
  • טמפרטורת מים
  • טמפרטורה ולחות סביבה
  • 2 משאבות מינון עבור חומצה ודשנים (ניתן להוסיף עוד משאבות)
  • התראות בהודעת SMS (חשמל,EC,PH ועוד)
  • אגירת נתונים בענן ויצא נתונים לדוא"ל
  • תקשורת GSM-SIM או WI-FI

ניתן להוסיף למערכות יכולת הפעלת ברזים, משאבות ותאורה

ניתן לחבר מגוון גדול של חיישנים העובדים בתשדורת דיגיטלית או אנלוגית 4-20MA  או 0-5 V

לפרטים נוספים ולהזמנות צרו קשר  בטלפון 09-8987766, ונשמח לענות על כל שאלה ולהיענות לכל בקשה.

בין לקוחותינו : חממות לגידול עלים , חברות קנאביס רפואי ומדלים פרטיים

יתרונותיו של גידול הידרו

הגידול ההידרופוני חסכוני במקום, הוא מאפשר לגדל גידולים בכמה קומות, בגובה נוח לעבודה, והדשנים אינם מזהמים את הקרקע. בנוסף לכך, גידול הידרו מאפשר שליטה מקסימלית ובקרה מרחוק על כל מרכיבי הגידול, לרבות בקרת PH מדויקת, להבטחת ספיגה מיטבית של חומרי הדישון. בגידול הידרו הגידולים חשופים פחות למזיקים המגיעים מן הקרקע, ובנוסף לכך ניתן לעשות שימוש חוזר במים, וכך לצמצם עוד יותר את כמות המים המושקעת בגידול. כיום, כאשר חשיבות השמירה על הסביבה מתחדדת ונעשית חלק מחייו של כל אדם, ובייחוד במדינה כמו ישראל – ששטחי הגידולים החקלאיים בה מוגבלים וכך גם כמויות המים הניתנות לשימוש – גידולים הידרופוניים נותנים מענה מוצלח למגוון רחב של בעיות ומכשולים.

הידרופוניקה שיטות גידול הידרופוניות נמצאות בשימוש הן בגידולים ביתיים והן בחקלאות. הגידול ההידרופוני יעיל יותר, חסכוני במים ובחומרי דישון והדברה ומאפשר חקלאות מדויקת, נקייה וחסכונית יותר. בשל יתרונותיו הרבים, הגידול ההידרופוני הולך ותופס מקום נרחב יותר בתחום החקלאות המסחרית, וכן בגינון הביתי.

מהו גידול הידרופוני?

בתהליך גידול הידרופוניקה, הצמח מקבל את כל ההזנה הדרושה לו מן המים, דרך השורשים. מסתבר שכאשר המים מכילים את החומרים הנחוצים לצמח על מנת להתפתח, אין צורך באדמה. יתרה מכך, הניתוק מן האדמה מייעל את הגידול ואת הבקרה, והופך את התהליך לנקי ואף לידידותי יותר לסביבה. גידול הידרופוני יכול להתקיים במספר דרכים.

  • גידול במים, ללא קרקע או מצע גידול – בשיטה זו, שורשי הצמחים יכולים להימצא במערכת צינורות שבהם מתקיימת זרימה איטית של מים, או במיכל גדול המכיל את חומרי הדישון הנחוצים לצמח.
  • גידול על מצע גידול המנותק מן הקרקע – הגידול יכול להתקיים במכלי גידול גדולים כמו אדניות (בין השאר), שבהם מתבצעים הצפה וניקוז מהירים ומתוזמנים של תמיסת המים והדשן, וכך ניתן לאוורר היטב את שורשי הצמחים. אפשרות נוספת של גידול במצע מנותק היא גידול במכלים קטנים המושקים בעזרת טפטפות.

לפרטים נוספים ולהזמנות צרו קשר  בטלפון 09-8987766, ונשמח לענות על כל שאלה ולהיענות לכל בקשה

חברה לחקלאות מתקדמת לאתר לחץ https://ishence-grow.com/